Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı Gerçekleştirecek. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere 4 adet personel alımı gerçekleştirecek.

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan duyuruda Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı bölgelerde personel alımı gerçekleştirecek. Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yurtdışı teşkilatında görevlendirmek üzere toplam 4 adet personel alımı gerçekleştirecek. Daha detaylı bilgi için alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

GENEL ESASLAR

Aşağıda belirtilen Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Ataşeliğine ait kadrolar için, 28/07/2006 tarihli ve 2006/11534 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Yurtdışında Sürekli Görevlendirilecek Personel Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Mesleki Yeterlilik Sınavı yapılacaktır. 

Kadro Adı

Kadro Sayısı

Bağlı Bulunduğu Dış Temsilcilik

Görev Yeri

Görev Yerinin Resmi Dili

Bilim ve Teknoloji Müşaviri

1

Türkiye Cumhuriyeti Vaşington BE

ABD

İngilizce

Bilim ve Teknoloji Müşaviri

1

Türkiye Cumhuriyeti Berlin BE

Almanya

Almanca

Bilim ve Teknoloji Müşaviri

1

Türkiye Cumhuriyeti Tokyo BE

Japonya

Japonca

Bilim ve Teknoloji Ataşesi

1

Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles BK

ABD

İngilizce

BAŞVURACAK PERSONELDE ARANACAK ŞARTLAR

Genel Şartlar

Başvuranların;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde öngörülen genel şartları taşıması,

b) En az dört yıllık yükseköğretim mezunu olması,

c) Yabancı dil bilmesi,

d) Meslekî yeterlilik sınavında başarılı olması,

e) Kamuda en az 3 (üç) yıl görev yapmış olması veya kamuda 3 yıldan az görev yapmış olmaları halinde kendi mesleki alanında doktora yapmış olması,

f) Aylıktan kesme ve daha ağır bir disiplin cezası almamış olması gereklidir. 

Yabancı Dil Şartı

1. 06 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS); Bakanlığımızın Türkiye Cumhuriyeti Vaşington Büyükelçiliği bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Türkiye Cumhuriyeti Los Angeles Başkonsolosluğu bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Ataşeliği kadroları için İngilizce dilinde, Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçiliği bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Müşavirliği kadrosu için ise öncelik Almanca olmak üzere Almanca veya İngilizce dilinde, Tokyo Büyükelçiliği bünyesindeki 1 (bir) Bilim ve Teknoloji Müşavirliği kadrosu için öncelik Japonca olmak üzere Japonca veya İngilizce dilinde en az 80 (seksen) puan alınması veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından yukarıda belirtilen puana eşdeğer puan alınması gerekmektedir.

2. İngilizce, Almanca veya Japonca dilinin resmi dil olarak konuşulduğu ülkelerde, Yükseköğretim Kurulunca denkliği kabul edilen lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlayanlarda yabancı dil bilgisi seviye tespit belgesine sahip olma şartı aranmaz.

BAŞVURU SÜRESİ, ŞEKLİ VE YAPILACAK İŞLEMLER

1. Başvurular, Bakanlık internet sitesi “www.sanayi.gov.tr” adresinde yayımlanan, “Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Bilim ve Teknoloji Ataşeliği Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle 16 Ocak 2017 tarihi saat 23.59’a kadar elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların fotoğraflarını, mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini) ve geçerli yabancı dil bilgisi seviye tespit belgesini elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur. 

2. Adaylar, sınav kadrolarından sadece biri için başvuruda bulunabilecektir.

3. İlanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile Bakanlık internet sitesi “www.sanayi.gov.tr” adresinde yayımlanan “Bilim ve Teknoloji Müşavirliği ile Bilim ve Teknoloji Ataşeliği Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

4. Adaylar, Mesleki Yeterlilik Sınavının yeri, tarihi, şekli ve başvurusunun kabul edilip edilmediğini kullanıcı adı ve şifresi ile Bakanlık internet sitesinden öğreneceklerdir.

İlanın Metni İçin Buraya Tıklayınız. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı Personel Alımı Personel Alımı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alımı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alımı