Maliye Bakanlığı Memur Alımı

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek. Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere 100 adet Hazine Avukatı alımı gerçekleştirecek.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı

Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere toplam 100 adet Hazine Avukatı alımı başvuruları başladı.  Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Hazine Avukatı alımı başvuruları 09 Ocak 2017 ile 20 Ocak 2017 tarihi arası. Sizde Maliye Bakanlığı bünyesine Hazine Avukatı olarak dahil olmak isterseniz alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI: 

Giriş sınavına katılmak isteyenlerde son başvuru tarihi (20/01/2017) itibarıyla aşağıdaki şartlar aranacaktır.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Hukuk fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak,

c) Avukatlık ruhsatını haiz olmak,

ç) KPSS (B) Grubu kadrolar için yapılan 22/05/2016 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak,

d) Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak. 

SINAV BAŞVURUSU: 

a) Başvurular 09/01/2017 tarihinde başlayıp 20/01/2017 tarihinde saat 17:30’da sona erecektir.

b) Giriş sınavına başvuru, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü (www.bahum.gov.tr) internet sayfalarında yer alan “BAHUM Sınav Sistemi” üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların başvuru formunun çıktısını imzalayarak posta yoluyla veya elden bu duyurunun “İletişim Bilgileri”nde belirtilen adrese teslim etmeleri veya Bakanlık Genel Evrakına ulaştırmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeden dolayı 20/01/2017 tarihi saat 17:30’a kadar ulaşmayan başvurular işleme konulmayacaktır. Söz konusu başvuru formunu bu duyuruda yer alan “İletişim Bilgileri”nde belirtilen adrese göndermeyen veya imzasız olarak gönderen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca askerliğini yapmamış erkek adayların askerlik durumunu gösteren güncel belgeyi de başvuru formu ile birlikte göndermeleri gerekmektedir.

 c) Diploma veya mezuniyet belgesi ya da denklik belgesi ile avukatlık ruhsatnamesinin asıllarının sözlü sınav öncesinde ibrazı zorunlu olup, bir örneği onaylanıp alınarak asılları ilgiliye iade edilecektir.

İlanın Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Memur Alımı Hazine Avukatı Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı