Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere 5 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Başladı

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere toplam 5 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı başvurusu başladı. T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı başvurusu 23 Ocak 2017 ile 06 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Daha detaylı bilgi için alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

T.C. BAŞBAKANLIK 

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI 

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ GİRİŞ SINAVI İLANI 

Başkanlık tam zamanlı olarak Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 6’ncı maddesine dayanılarak 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin” 8’inci maddesinin 2 nci fıkrası uyarınca 5 (beş) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alacaktır. 

Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınava katılacak adayların seçiminde; 2015 veya 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik, vb.) diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacaktır. Bu sınavlar için belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise geçerlilik süresi sınavın yapıldığı günden itibaren 5 yıl olarak kabul edilecektir. 

GENEL ŞARTLAR (NİTELİKLER) 

a) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak, 

b) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olmak, 

c) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak, 

d) Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak,

e) Sertifika talep edilmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmesi talep edilecektir.

İlanın Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Sözleşmeli Personel Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 6 Bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 6 Bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Söğüt Belediyesi Memur Alımı
Söğüt Belediyesi Memur Alımı