2017 Yılında EKPSS ve KPSS İle Kaç Memur Alınacak

Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan 2017 KPSS yerleştirme takvimi neden sonra şimdi herkes 2017 yılında KPSS ve KPSS ile kaç memur alınacağının sorusunun cevabını arıyor. Peki 2017 yılında EKPSS ve KPSS ile kaç memur alımı gerçekleşecek?

2017 Yılında EKPSS ve KPSS İle Kaç Memur Alınacak

2016 yılında EKPSS ve KPSS sınavına giren 6 milyondan fazla lise, önlisans ile Lisans mezunu memur adayları başvuru yaptı. Peki KPSS 2017/1, KPSS 2017/2 ve EKPSS merkezi yerleştirmeleri ile birlikte kaç memur alınacak belli oldu mu?

Memur olma hayallerini 2016 yılında KPSS ve EKPSS sınavına girerek aldıkları puanları atamalarını bekleyen milyonlarca vatandaş Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan 2017 yılı KPSS ve EKPSS sınav takviminden sonra merak etmeye başladı. Bilindiği üzere Kamu Personel Seçme sınavına Toplamda 6 milyondan fazla kişi başvuruda bulundu ve sınavlara giriş yaptı. 2017 yılı bütçe görüşmeleri yapıldığı sırada 2017 yılı için toplamda 5 bin kadrolu ve 60 bin sözleşmeli memur alımı olacağı açıklandı. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, 60 bin sözleşmeli personel alımının Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı'na kadroların verildiğini söyledi.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, tarafından yapılan açıklama ile birlikte önceden belirlenen 60 bin memur adayının sözleşmeli olarak bu açıklanan bakanlıklara verildiğini ve 30 bin öğretmen atamaları için ayrıldığını ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde resmen duyurmuştu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ en az 12 bin sağlık personeli alımı gerçekleşeceğini söyledi. Geride kalan 20 bin personel memur kadrosunun ise Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosuna kalması, bununla birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü de kalan sayıyı polis, memur ve özel hareket polisi alımlarında kullanacağı öğrenildi.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2016 yılında belirlenen veriler kapsamında toplam 394 engelli personel kadrosunun ise boşta olduğunu dile getirdi. Böylece 2017 yılı EKPSS yerleştirmeleri ile açıkta kalan ve boş olan 1034 engelli memur kadrosuna atamalar gerçekleşecek. Bakanlar tarafından yapılan açıklama ile birlikte 2017 yılı içinde 5 bin kadrolu memur kadrosuna atama yapılacağı bizlerce tahmin ediliyor.

Kaç Memur Alınacak EKPSS ve KPSS İle Kaç Memur Alınacak 2017'de Kaç Memur Alınacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 6 Bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 6 Bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Söğüt Belediyesi Memur Alımı
Söğüt Belediyesi Memur Alımı