Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere 10 adet avukat alımı gerçekleştirecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere toplam 10 adet avukat alımı gerçekleştirecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı 10 adet avukat alımı başvuruları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı 10 adet avukat alımı başvuruları 24.02.2017 tarihi mesai bitimine kadar (saat 18:00) yapılabilecektir. Daha detaylı bilgi için alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

b) Hukuk Fakültesi mezunu olmak.

c) ÖSYM tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) taban puanı almak kaydıyla başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde alınacak Avukat sayısının beş katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da Giriş Sınavına çağırılacaktır).

ç) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak. 

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Başvurular, 13/02/2017 tarihinde başlayıp 24/02/2017 tarihi mesai bitimine kadar (saat 18:00) yapılabilecektir. Sınava katılmak isteyenler, Bakanlığımız www.gsb.gov.tr internet adresi üzerinden, “Avukatlık Giriş Sınavı Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru bir şekilde detaylı özgeçmiş bilgilerini de yazıp doldurmak, vesikalık fotoğrafını, mezuniyet belgesini (varsa denklik belgesi) ve avukatlık ruhsatnamesini tarayıp eklemek suretiyle başvurularını elektronik ortamda yapacaktır. İlanda belirtilen şartlara uygun olmayan veya elektronik ortamda yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 

Adayların başvuru formunda yer alacak fotoğraf; son altı ay içerisinde çekilmiş, mevzuata uygun ve kişinin kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte ve çözünürlükte olacaktır.

İlanın Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı Memur Alımı Avukat Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 6 Bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 6 Bin 681 İnfaz ve Koruma Memuru Alımı
Söğüt Belediyesi Memur Alımı
Söğüt Belediyesi Memur Alımı