Adalet Bakanlığı 10 Bin'den Fazla Alım Yapacak

Adalet Bakanlığı 2017 yılında  toplam 10 binden fazla personel alımı gerçekleştirecek. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılı içerisinde hakim ve savcı ile birlikte adliye personel alımı yapılacağını daha önceden açıklamıştı. Adalet Bakanlığı 2017 yılına dair personel alım bilgileri haberimizde.

Adalet Bakanlığı 10 Bin'den Fazla Alım Yapacak

Adalet Bakanlığı, 2017 yılı içinde zabıt katibi, mübaşir, infaz koruma mübaşiri ve şoför alımları gerçekleştirecek. Daha önceden açıklanan 3500 hakim ve savcının sınav süreci devam ederken, Haziran ayı içerisinde 2750 hakim ve savcının alınacağı açıklanmıştı.

Ülkemizde yaşanan fetullahcı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra hükümet tarafından başlatılan OHAL kararı ile birlikte bilindiği üzere birçok kamu ve kuruluşlarda personel açığa alınarak görevlerine son verilmişti. Açığa alınan personeller arasında hakim, savcı, polis ve memurlar bulunmaktaydı. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında birçok görevden alınan hakim ve savcı yerine 2017 yılı içerisinde yeni alımları gerçekleştirecek.

Daha önceden açıklanan hakim ve savcı alımlarına ilişkin sürecinin devam etmesi ile birlikte ÖSYM tarafından yapılacak olan yazılı sınavın ardından mülakat sınavları gerçekleşecek. Bu mülakat sınavlarında başarı sağlayan 3500 hakim ve savcıların atamaları yapılacak. Daha önceden duyurulan ÖSYM nin 3 Haziran günü yapacağı sınav ile birlikte 2750 hakim ve savcı adayının göreve başlaması bekleniyor.

3 bin infaz koruma memuru alımı için ise sınav süreçlerinin tamamlandığı ve bu alımlarda atamaların ise yakın bir tarihte yapılması beklenmektedir. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere açık bulunan zabıt katibi, mübaşir gibi kadrolar için pozisyon ihtiyaçlarını gidermek adına 2017 yılı içerisinde en az 5 bin alım gerçekleşecek.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Personel Alımı Personel Alımı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı