Sağlık Bakanı 2017 Personel Alım Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılında alınacak olan sağlık personeli hakkında açıklamalarda bulundu.  Sağlık Bakanı Akdağ, tarafından yapılan 2017 personel alımına dair bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
Bu haber 2017-02-15 22:35:16 'te eklenmiştir.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 16 bin 500 sağlık personeli alımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, daha önceden açıklanan 15 bin sağlık personeli alımı ilanının kendilerine yetmeyeceğini ve bunu Maliye Bakanlığı ile oturup yeniden konuşacaklarını dile getirmişti. Yeniden Maliye bakanlığı ile bir araya gelen Sağlık Bakanlığı, personel alım sayısının 16 bin 500 olarak kararlaştırdı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılı içerisinde açıkta bulunan sağlık birimlerine toplamda 16 bin 500 sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Katıldığı bir televizyon programında personel alımlarına dair açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, daha önceden açıklanan 15 bin personel alımının kendileri için yeterli olmayacağını ve bu personel sayısının yukarıda sayıda olmasını söylemişti. Bu konuşmaların üzerinden sadece birkaç gün geçmesine rağmen Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı yeniden personel alım sayısı hakkında görüşmeler yaparak 2017 yılı içinde alınacak personel sayısını 16 bin 500 olarak belirledi.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şu an için 16 bin 500 personel ihtiyacımızı karşılamak adına Maliye Bakanlığı ile anlaşma yaptık. Buna göre sürekli yeni hastaneler yapıyoruz ve yoğun bakımlar düzenleniyor. Verilen bu kadronun 3 bin 900’ünü  fazla gecikmeden önümüzdeki aylarda alarak görevlerine başlatmayı düşünüyoruz. Geride kalan kadroları ise kısmetse yine yıl içerisinde almayı hedefliyoruz. Ancak geri kalan personel sayısı içerisinde Doktorlar olmayacak açıklaması yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ sözlerini noktaladı.

ETİKETLER : Sağlık Bakanı 2017 Personel Alımı Personel Alımı Personel Alımı 2017
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kamu haberleri
Arşiv Arama
- -
Evdema Nakliyat sizlere istanbul anadolu bölgesinde güvenli nakliyat hizmeti sunmktadır.Evden Eve NakliyatNur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Nakliyat
İş Sahibi Ol - Güncel İş Haberleri ve İlanlar
© Copyright 2017 İş Sahibi Ol. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.