Sağlık Bakanı Akdağ'dan 12 Bin 500 Personel Alımı Açıklaması

12500 sağlık personeli alımları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 12 bin 500 sağlık personeli alımına dair açıklamalar yaptı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından 12 bin 500 sağlık personeli alımına dair yapılan açıklamalar şu şekilde;

Sağlık Bakanı Akdağ'dan 12 Bin 500 Personel Alımı Açıklaması

Kamu ve kuruluşlara personel alımları büyük bir hızla devam ederken daha önceden açıklanması üzerine Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel istihdamını karşılamak adına 12 bin 500 sağlık personeli alacağını duyurmuştu. Bu açıklamalardan sonra gözler şimdilerde ise Sağlık Bakanlığı'na çevrilmiş durumda. Bu alımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Akdağ, 12 bin 500 sağlık personeli alımlarının Önümüzdeki süreç içinde başlayacağını ve bu sürecin 1-2 ay içerisinde sonucu ulaşacağını söyledi.

İstanbul'da gerçekleşen il değerlendirme toplantısına katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ülkemizde yaşanan terör örgütü Feto operasyonlarının devam etmesi ile birlikte güvenlik soruşturmalarının da uzaması nedeniyle işe başlamaların geciktiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Akdağ, yaşanan bu olumsuzluklar nedeniyle elimizi çabuk tutmaya gayret ediyoruz dedi. 2017 yılı içerisinde üçüncü kez düzenlenen bu toplantıda özellikle Beyoğlu ve Fatih ilçelerindeki kamu Hastaneleri'nin durumları da değerlendirildi. Toplantı öncesinde basın mensuplarının karşısına çıkan Sağlık Bakanı Akdağ, daha önceden açıklandığı üzere 12 bin 500 sağlık personelinin atamasını yapacağız. Son günlerde basında yer alan yeni mezun olan sağlıkçıların bu atamaların bekletilmesini dile getirmesinden sonra bu konu ile ilgili de açıklamalarda da bulunan Sağlık Bakanı Akdağ,” Bizler ne alımları bekletiyoruz ne de çok hızlı bir şekilde bu alımları gerçekleştiriyoruz süreç gayet normal bir şekilde seyrinde ilerliyor” dedi.

Tüm arkadaşlarımızla birlikte 12 bin 500 sağlık personeli alımının en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için elimizden gelen tüm çalışmaları yaparak bu alımları gerçekleştireceğiz açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ sözlerini noktaladı.

Sağlık Bakanı Akdağ'dan 12 Bin 500 Personel Alımı 12 Bin 500 Personel Alımı 12 Bin 500 Personel Alımı Açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı