7 Bin Bekçi Alımı 6 İlde Başlayacak!

Daha önceden açıklanan 7 bin bekçi alımı başlıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 7 bin bekçi alımı gerçekleştiriyor. 7 bin  bekçi alımının yapılacağı o iller belli oldu. İşte 7 bin bekçi alımlarının yapılacağı o iller…

7 Bin Bekçi Alımı 6 İlde Başlayacak!

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne toplamda 7 bin  Bekçi kadrosunun alınacağı duyurulmuştu. Açıklanan bu duyuru ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bekçi alımları için izinler resmen verildi. Bu konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da geniş bir açıklama yaparak kamuoyuna alımlar ile ilgili talimatların verildiğini dile getirmişti. Ülkemizde yaşanan fethullahçı terör örgütü tarafından başlatılan darbe girişimlerinden sonra başlayan OHAL kararlarının alınması ile birlikte KHK ile  EGM Bünyesine 7 bin bekçi alımı tahsis edilecek. Alınan kararla birlikte 6 ilde 7 bin Bekçi alımları başlıyor .

7 bin bekçi alımları için öncelikli olarak Ankara-İstanbul-Adana-Gaziantep--Hatay ile Mersin illerinde başlaması kararlaştırıldı. Bu 6 ille birlikte terör olaylarının artış gösterdiği diğer illerde de bu alımlar devam edecek.

7 bin Bekçi alımlarında son günlerde en çok konuşulan ise mezuniyet olmuştu. Mega Kent İstanbul’da gerçekleşen alımlarda bilindiği üzere lise mezunu olma şartı aranmıştı. Açıklanan 7 bin bekçi alımlarında da lise mezunu alım şartı aranacağı büyük bir ihtimal. Diğer bir şart ise alım yapılacak ilde bir yıldır ikametgah etme şartı olması beklenmekte.

7 Bin Bekçi Alımı Bekçi Alımı 7 Bin Bekçi Alımı 6 İlde Başlayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet     2017-05-13 Merhabalar bişey sormak istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı