Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere 4 Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alımı başvuruları başladı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere 9. dereceli, toplam 4 (dört) Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Daha detaylı bilgi için alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

SINAV KILAVUZU

Giriş sınavı sadece sözlü sınav şeklinde yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile sınavın yapılacağı adres, tarih ve saatleri, YÖK Başkanlığının (www.yok.gov.tr) internet sayfasında, sözlü sınavdan en az 10 (on) gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir. 

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanının karşısında belirtilen puan türüne göre asgari 80 puana sahip olmak.

2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

4) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.(01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak.

Daha detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı YÖK memur alımı 4 memur alımı Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alımı memur alımı 2017 memur Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı