Danıştay Başkanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Danıştay Başkanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere 17 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek.

Danıştay Başkanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Danıştay Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere, 5 Aşçı, 7 Garson ve 5 Bahçıvan hizmetinde çalıştırılmak üzere toplam 17 adet destek personeli alımı gerçekleştirecek.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

GENEL ŞARTLAR

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

- Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlar başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

- 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

- Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

ÖZEL ŞARTLAR

DESTEK PERSONELİ POZİSYONUNDA;

1) Garson Hizmetinde Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

2) Aşçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

- En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

- Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

- Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

3) Bahçıvan Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

- En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

- Bahçıvanlık bonservisi sahibi olmak. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Bahçıvan” statüsünde çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Başvurular 23/10/2017 Pazartesi günü saat: 09:00’da başlayacak olup, 27/10/2017 Cuma günü saat: 17:00’da sona erecektir. (Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.)

İlanın tam metnine ve başvuru formlarına ulaşmak için aşağıdaki verilmiş olan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

http://www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html

Danıştay Başkanlığı Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alımı 17 sözleşmeli personel alımı sözleşmeli personel alımı personel alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı