Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı Gerçekleştirecek. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 8 adet memur alımı gerçekleştirecek.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) trafından 20 Kasım 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere, 2 Uluslararası İlişkiler, 1 Hukuk, 1 İşletme, 1 Havacılık Mühendisi, 1 Çevre Mühendisi ve 2 Harita Mühendisi olmak üzere toplam 8 adet memur alımı gerçekleştirecek.

GENEL BİLGİLER

Havacılık Uzmanları, 17/07/2012 tarih ve 28356 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Havacılık Uzmanlığı Yönetmeliği” nin 23. maddesindeki yetkilere sahip ve anılan yönetmelikte belirtilen görev ve sorumlulukları yerine getirmekle mükellef olan, ücret ve mali haklar dışında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi İdari Hizmet Sözleşmeli personeldir.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

Sınava katılabilmek için:

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak,

2) 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1983 tarihinde ve daha sonra doğanlar)

3) En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının ilgili fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

4) Görevini yurtiçinde ve yurtdışında yapmaya engel hali bulunmamak,

5) T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS),

- Uluslararası İlişkiler alanı için KPSSP-34 türünden en az 75 puan almış olmak,

- Hukuk alanı için KPSSP-4 türünden en az 75 puan almış olmak,

-İşletme alanı için KPSSP-24 türünden en az 75 puan almış olmak.

-Mühendislik alanı için KPSSP-3 türünden en az 75 puan almış olmak.

(Yapılacak olan yazılı sınava katılacak olan aday sayısı, göreve başlatılacak pozisyon sayısının 20 katı kadar olacaktır.

Son sıradaki adayla eşit puana sahip olan adaylar da yazılı sınava katılmaya hak kazanır.)

6) Müracaat tarihinin son günü itibarıyla 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan İngilizce alanında en az C seviyesi puana (70) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan denk puana sahip olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

Adaylar, Genel Müdürlüğümüzün internet adresinde (www.shgm.gov.tr) yer alan Havacılık Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru ekranından elektronik ortamda 20.11.2017- 01.12.2017 tarihleri arasında başvuracaklardır.

İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 8 memur alımı memur alımı 8 memur alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı