Danıştay Başkanlığı Şoför Alımı

Danıştay Başkanlığı Şoför Alımı Gerçekleştirecek. Danıştay Başkanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere şoför alımı gerçekleştirecek.

Danıştay Başkanlığı Şoför Alımı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 29 Aralık 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, Danıştay Başkanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere 2 adet şoför alımı gerçekleştirecek.

Danıştay Başkanlığı’nda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12 inci maddesi ve Danıştay Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 2016 KPSS (B) Grubu, (KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94) puanı ve Danıştay’ca gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonuçlarına göre 10. dereceli iki (2) Şoför kadrosuna atama yapılacaktır.

BAŞVURULARIN TARİHLERİ VE ŞEKLİ:

Başvurular 08/01/2018 Pazartesi günü saat: 09:00’da başlayacak olup, 12/01/2018 Cuma günü saat: 17:00’da sona erecektir. (Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.)

Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

GENEL ŞARTLAR:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin Genel Şartlar başlıklı 5'inci maddesinin 1'inci fıkrasının b bendinde yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1983 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

c) 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

ç) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

ÖZEL ŞARTLAR:

a) En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

b) (E) * sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

- Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 2016 yılında yapılan düzenlemeler sonucu E sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen D ve DE sürücü belgelerine sahip olan adaylar da başvurabilir.

İlanın metni için Buraya Tıklayınız.

Danıştay Başkanlığı Danıştay Başkanlığı memur alımı memur alımı şoför alımı 2 şoför alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı