Kalkınma Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Kalkınma Bakanlığı memur alımı gerçekleştirecek. Kalkınma Bakanlığı 13 adet memur alımı başvuruları başladı.

Kalkınma Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Kalkınma Bakanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere, İktisat 4, İşletme 2 ve Endüstri Mühendisliği 7 adet olmak üzere toplam 13 adet Planlama Uzman Yardımcısı alımı başvuruları başladı.

İstenen Belgeler:

Sınava gireceklerin www.kalkinma.gov.tr internet adresindeki Planlama Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısından talep edilen bilgileri elektronik ortamda girmesi ve

a) Mezuniyet diplomasını ya da geçici mezuniyet belgesini,

b) KPSS sonuç belgesinin ve YDS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısını,

c) Kendi el yazısı ile hazırlanan özgeçmişini,

ç) 1 adet yeni çekilmiş 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğrafını tarayarak sisteme yüklemeleri ve 22/01/2018 tarihinden itibaren 05/02/2018 günü mesai bitimine (saat 18.00) kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Yazılı Sınav:

Yazılı sınav 25/02/2018 tarihinde saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır. Adayların sınava girecekleri adresler 19/02/2018 tarihinden itibaren www.kalkinma.gov.tr internet adresinden ve Kalkınma Bakanlığı binası girişine asılacak ilan ile duyurulacak, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), yumuşak kurşun kalem ve silgi bulundurmaları gerekmektedir.Yazılı sınav test usulünde yapılacaktır.

Yazılı sınavda bölümler itibarıyla sorulacak soruların ağırlıkları; İktisat alanından sınava giren adaylar için %100 alan bilgisi, diğer alanlardan sınava giren adaylar için ise %80 alan bilgisi, %20 Genel İktisat şeklinde olacaktır. Değerlendirme doğru cevaplar üzerinden yapılacaktır.

Sonuçlar www.kalkinma.gov.tr internet adresinden ve Kalkınma Bakanlığı binası girişine asılacak ilan ile duyurulacak, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Yazılı sınav puanı 70 ve daha yüksek olan adaylardan en yüksek puandan başlamak üzere, belirlenen kontenjanların dört katı aday (en son sıradaki aday ile aynı puanı alan adaylar dahil) başarılı sayılarak sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.

Daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Kalkınma Bakanlığı Kalkınma Bakanlığı memur alımı memur alımı 13 memur alımı Planlama Uzman Yardımcısı alımı 13 Planlama Uzman Yardımcısı alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı