Sağlık Bakanlığı 18 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirecek.

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı ( DPB ) tarafından 31 Mayıs 2018 tarihli yayımlanmış olan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığı bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere, toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alımı gerçekleştirecek.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2018/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim

- Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini, 04– 11 Haziran 2018 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

İlanın Tam Metnini İncelemek İsteyen Adaylar Buraya Tıklayarak Daha Detaylı Bilgi Alabilirler.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli alımı sözleşmeli personel alımı 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı personel alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı