10 Bin Özel Harekat Polis Memuru Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

10.000 adet özel harekât polisi için alımların yapılacağı tarih açıklandı. Detaylı bilgi için haberimize göz atabilirsiniz.

10 Bin Özel Harekat Polis Memuru Alımı Başvuru Tarihi Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı’nın (POMEM) yapmış olduğu açıklamalara göre 10.000 polis alımının hangi tarihler aralığında gerçekleşeceği belli oldu.

Personel alımı için yapılacak olan başvuruların başlama tarihi ise 2 Kasım 2016 olarak belirtiliyor. 2 Kasım tarihinden sonra süre geçmeden mutlaka polis memur adayları gerekli belgeler ile başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Daha önceden de başvuru tarihi açıklanmasına rağmen çeşitli olaylardan dolayı bu tarihler 2 defa ertelenmiştir.

Fakat 2 Kasım olarak açıklanmış olan başvuru tarihinin ertelenmesi beklenmiyor. Gerekli Olan Şartlar Hangileri? Polislerin başvuru işlemlerinden sonra çeşitli fiziki yeterlilik sınavları uygulanacaktır. Eğer gerekli şartları sağlayamayan kişiler varsa polis sınavından elenecek ve personel alımları için elemelere devam edemeyecektir. Başvuru şartları arasında 28 yaşından gün almamış olmak ve bununla beraber de en az lise diplomasına sahip olmak gerektiği açıklandı. Gerekli olan başvuru belgelerinin ise başvuru tarihi gelmeden önce internet üzerinden açıklanacağı belirtildi. Başvuru yapmak için internet üzerinden online form doldurmak gerekecek. Süre geçmeden önce siz de internet üzerinden yayınlanacak olan formu eksiksiz bir şekilde doldurmayı ihmal etmeyin.

POMEM bünyesinde yapılacak olan iş alımları sadece polislerle de sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda korucu alımları da aynı şekilde POMEM’in resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

10 Bin Özel Harekat Polis Memuru Alımı Özel Harekat Polis Memuru Alımı 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı