Başbakan Yardımcısı Açıkladı 15 Bin Personel Alınacak

Numan Kurtulmuş’un yapmış olduğu açıklamalara göre 10.000 özel harekat polisi ve bununla beraber 5.000 korucu alımı yapılacak.

Başbakan Yardımcısı Açıkladı 15 Bin Personel Alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu toplandı ve bu görüşmeler sırasından oldukça önemli kararlar alındı. Kurtulmuşun’ yapmış olduğu açıklamalara göre Türkiye’nin önümüzdeki günlerde planlarını tek tek gerçekleştireceği ve alınacak olan 15.000 personel ile beraber çok daha güçlü bir ülke haline geleceği belirtildi. Korucu olmak için ise bazı şartları sağlamak gerekiyor. 22 ile 60 yaş arasında olmak korucu olmak için ilk şartlar arasında yer alıyor. Bunun yanında sahip olmanız gereken en önemli şartlardan bir tanesi de T.C. vatandaşı olmanız gereklidir.

Adayların Seçimi ve Daha Sonra İşe Alımı

İhtiyar meclisinde belirlenmiş olan korucu adaylarının isimleri muhtar ile beraber bölgedeki kaymakamlığa bildirilir. Sağlık raporu ve bunun yanında 4 adet vesikalık fotoğraf ile hazırlanmış olan belgeler yetkili kişiler tarafından incelenir ve daha sonra uygun olup olmama durumuna bakarak son karar verilir. Sonuç açıklandıktan sonra ise internet üzerinden açıklanmaz ve bölgedeki muhtara duyurulur. Kabul edilen koruculara karşı kaymakamlık tarafından özel bir belge çıkartılır ve teslim edilir. İşe alınmış olan korucuların üstüne ise çeşitli silah, elbise ve diğer eşyalar zimmetlenerek bu eşyalardan sorumlu tutulur. Görev alanları ise zaman içinde muhtarlar ve kaymakamlık tarafından genişletilebilir.

15 Bin Personel Alınacak Personel Alınacak Personel Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı