TİGEM, MKEK ve TTK Yapacağı Sınavla Personel Alımı Yapacak

2017 yılı için TİGEM, MKEK ve TTK kurumları yapacak oldukları kurumsal sınavlardan sonra çok sayıda personel alımı yapacak.

TİGEM, MKEK ve TTK Yapacağı Sınavla Personel Alımı Yapacak

KPSS’de alınan puanlar doğrultusunda merkezi personel yerleştirme şartları göz önünde bulundurularak Devlet memurları işe alınacak. Bunun yanında ise kamu iktisadi teşebbüslerinin yani KİT tarafından sözleşmeli olarak çalışılacak alanlar için de personel atamaları en yakın zamanda yapılmaya başlanacak. 2007 senesinden sonra yapılan değişikliklerden dolayı personel alımları sırasında kurumsal sınavlar oldukça önemli bir pay sahibi olmuştu.

Hangi Pozisyonlar KİT Tarafından Merkezi Alımlardan Çıkarıldı?

28 Ekim 2016 tarihinde resmî gazetelerde yapılan açıklamalara göre Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yani TİGEM için çalışacak olan ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler merkezi alım kapsamı dışında bırakıldı. Milli Tren Projesinde görev yapmakta olan tüm mühendis pozisyonları da aynı şekilde merkezi alımların dışında tutulmaya başlandı. Merkezi sistemden çıkarılan mühendisler arasında Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunu (MKEK) da yer alıyor. Bu alanda çalışmakta olan mühendisler için de merkezi alımlar artık geçerli olmayacak. Kurumlar için gerekli olan taban puanlar ise daha sonra açıklanacak ve adaylar puanlarına göre çeşitli meslek grupları için tercih yapacak. Puanların yeterli olması durumunda ise atamaların kısa bir süre içinde yapılacağı da belirtiliyor. Puanların yayınlanmasının tarihi ise hala tam olarak kesin değil.

Kurumsal Sınavla Personel Alımı Personel Alımı Sınavla Personel Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı