10 Bin Özel Harekat Polisi Alımında Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Özel harekat birimlerinde çalışmak isteyen kişiler için değerlendirme ve başvuru kılavuzu yayımlandı.

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımında Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Devlet bünyesi altında çalıştırılmak üzere yapılacak olan 10.000 personel alımı ile ilgili detaylar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Başvuru yapmak için öncelikle en az lise diplomasına sahip olmanız gerekiyor. Aksi takdirde ne yazık ki özel harekat bünyesinde çalışmak için başvuru yapamazsınız. Bunun yanı sıra ise 18 yaşını doldurmanız da gerekiyor. Herhangi bir suçtan dolayı 1 yıldan fazla hapis cezası almış kişiler de bahsetmiş olduğumuz personel alımlarından ne yazık ki yararlanamıyor. Polis olabilmek ve özel harekat bünyesinde çalışmak için sicilinizin büyük oranda temiz olması gerekiyor.

Gerekli Belgeler Hangileridir?

Başvuru yapmak için öncelikle hazırlamanız gereken bazı resmi belgeler var. Bunlardan en önemlisi T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu bir kimlik belgesi ve bununla beraber kimliğin yazılı beyanına sahip olmak gerekiyor. Sınav başvurusu için hazırlanmış olan belgelerin de eksiksiz olarak doldurulması uyulması gereken kurallar arasında yer alıyor. Fiziksel olarak yeterli olup olmadığınız konusunda ise yine bazı testlerden geçmeniz gerekmektedir. Bu testlerden başarısız olan kişiler de personel alımı için başvuru şansını kaybetmiş oluyor. Eğer daha önceden yaşınız ile ilgili olarak kimlikte değişiklik olmuşsa, bu konuyu açıklayan resmi bir belge ile ilgili makamlara başvuru yaparak durumu anlatmanız gerekiyor. Son olarak da biyometrik fotoğrafınız ile başvuru yapmaya hak kazanabilirsiniz.

Başvuruda bulunacak olan adaylar 02 Kasım 2016 ile 14 Kasım 2016 tarihleri arasında başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular ;  https://www.pa.edu.tr  internet adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. İlanın Kılavuzu İçin Buraya Tıklayınız.

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Özel Harekat Polisi Alımı Özel Harekat Polisi Alımında Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı