Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1907 Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1907 Sözleşmeli Er Alımı Gerçekleştirecek. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinin sözleşmeli Er ihtiyacını karşılamak üzere toplam 1.907 adet sözleşmeli Er alımı gerçekleştirecek. Sizde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine Sözleşmeli Er olarak dahil olmak isterseniz alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1907 Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1907 Sözleşmeli Er Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1907 Sözleşmeli Er Alımı Gerçekleştirecek. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinin sözleşmeli Er ihtiyacını karşılamak üzere toplam 1.907 adet sözleşmeli Er alımı gerçekleştirecek. Sizde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine Sözleşmeli Er olarak dahil olmak isterseniz alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ALIM YAPILACAK SINIF VE BRANŞLAR

 

SINIF VE BRANŞ ADI 

KONTENJAN

TOPÇU

136

SERDÜMEN

76

VARDABANDRA

5

PORSUN

123

DENİZ PİYADE (AMFİBİ)

826

HİZMET (TEL.KURUCU)

12

MOTOR

178

MOTOR (KAZAN)

9

ELEKTRİK

64

ELEKTRİK

5

YARA SAVUNMA

61

YARA SAVUNMA

2

ŞOFÖR (B SINIFI)

118

ŞOFÖR (C SINIFI)

33

DALGIÇ

17

KURBAĞAADAM

12

İKMAL (FIRIN)

1

İKMAL

25

İKMAL (AŞÇI)

39

KAMAROT

23

KAMAROT

9

BERBER

7

BERBER

15

TERZİ

7

TERZİ

8

SIHHİYE

2

SIHHİYE

13

İSTİHKAM (MARANGOZ)

80

İSTİHKAM (MARANGOZ)

1

BAŞVURU KOŞULLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2. Askerlik hizmeti ve öğrenim şartı; a. İlköğretim (Ortaokul) mezunları için; Askerlik hizmetini yapıyor/yapmış olmak,

En az İlköğretim (ortaokul-8 yıl) Mezunu Adayların Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak istemeleri durumunda Mükellef Askerlik Hizmetine başlamış veya bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Askerlik yapmayan ilköğretim mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

b. Ortaöğretim (Lise)/Önlisans/Lisans ve üzeri mezunlar için;

(1) Mükellef askerlik hizmetine başlamamış/başlamış veya bitirmiş olmak,

(2) Silah altında iken sözleşmeli er olarak seçilen lise mezunlarının, ön sözleşme imzalamalarına (sınav, sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturmasının tamamlanmasını müteakip eğitim birliklerine katılmalarına) kadar geçirdikleri sürenin tamamı askerlik hizmetinden sayılacak; bahse konu adaylar sözleşmeli er olarak temin edilerek ön sözleşme imzalamalarını müteakip mükellef askerlik hizmetinden ayrılarak sözleşmeli er oryantasyon kursuna alınacaklardır.

Mükellef Askerlik hizmetinden kalan süreleri sözleşmeli er olarak tamamlattırılacaktır.

Sözleşmeli Erlikte geçirilen sürenin 3’te 1’i (1/3) mükellef askerlik hizmetinden sayılacaktır. Lise ve üzeri okul mezunu adaylar askerlik yapmadan Deniz Kuvvetlerinde Sözleşmeli Er olmak için başvurabilirler.

Sözleşmeli Er olarak görev yapacakları sürenin 3’te 1’i (1/3) mükellef askerlik hizmetinden sayılacaktır.

Bu adayların başvuru sonrası seçim aşamaları ve diğer işlemleri tamamlanana kadar (ön sözleşme imzalayana kadar) geçecek sürede mükellef askerliğe başlamaları durumunda; Ön sözleşme imzalamak üzere kendilerine yapılacak tebligata istinaden birliklerinden ayrılarak sözleşmeli er eğitimine katılacaklardır.

Kalan askerlik süreleri sözleşmeli er olarak geçirecekleri süreden düşülecektir. Müracaat eden adayların Askerlik Şubelerine askerliklerinin ertelenmesi maksadıyla yazı yazılmamaktadır.

Sadece ön sözleşme imzalayan erlerin bilgileri ASAL Daire Başkanlığına topluca bildirilmektedir.

3. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş, 20 yaşından gün almış olmak (01 Ocak 1991 ve sonrası ile-31 Aralık 1996 ve öncesi tarihlerinde doğanlar),

4. Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, 5. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak istihdam edilmemiş olmak, 6. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

BAŞVURU NASIL YAPILIR ?

1. Başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Posta veya şahsen başvuru yapılmamaktadır.

2. Başvurular; 02 Kasım 2016 günü saat 18:00’da başlayıp, 22 Kasım 2016 Salı günü saat 23:59’a kadar devam edecektir.

3. Başvurular için; http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresindeki “2016 yılı 4. Dönem Deniz Sözleşmeli Er Alımı’’ ile ilgili linke tıklanıp açılan sayfadan Sözleşmeli Er için başvuru yapılacaktır. Başarılı olarak tamamlanan başvuru süreci sonunda adaylara sistem tarafından şifre verilmektedir. Şifre aldığınız takdirde başvurunuz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Şifreler e-posta adresine gönderilmemekte, başvurunun tamamlanmasını müteakip otomatik olarak ekranda görüntülenmektedir. Bu şifreyi kaybetmeyiniz ve not alınız. Hatalı giriş yapan adaylar, başvuru sonrasında şifreleri ile tekrar Aday Girişi kısmından girerek başvurularını silip yeniden başvuru yapabileceklerdir (başvuru süresi içinde)., Ayrıca bu şifreler yardımı ile seçim aşaması sonuçlarını da öğrenebileceklerdir.

4. Şifrenizi kaybetmeyiniz. Adayların şifrelerini kaybetmeleri durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” linkinden bilgilerini girerek şifrelerini ekranda görüntüleyebileceklerdir. Şifreler adayların e-posta adreslerine gönderilmemektedir. Adayların yazılı ve sözlü olarak yapacakları şifre öğrenme taleplerine yanıt verilmeyecektir.

5. Başvuru sırasında kuruma verilecek bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek her türlü hukuki hususlardan adaylar sorumludur.

6. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, sınavın veya temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (atanmış olsalar dahi) işlemleri iptal edilecektir.

7. Başvuru esnasında karşılaşılan problemler için ikpersoneltemin@dzkk.tsk.tr mail adresinden yardım alınabilir.

8. Anlaşılmayan konular için Deniz Kuvvetleri K.lığı resmi internet sitesi http://www.dzkk.tsk.tr bilgi edinme bölümü Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) kısmına veya http://www.tsk.tr/5_insan_kaynaklari/dzkk.html adresinden sözleşmeli er kısmına bakılacaktır.

9. Herhangi bir nedenle başvuru yapmaktan vazgeçmeniz durumunda, “Aday Girişi” kısmından şifrenizle giriş yaparak Başvuruyu Sil kısmından başvurunuzu silebilirsiniz.

10. İnternetten yapılan başvurular ön başvuru niteliği taşımaktadır. İnternetten başvuru yapan adayların, seçim aşamalarının yapılacağı tarih yapılacak planlamaya istinaden daha sonra bildirilecektir. Seçim aşamalarına gelen adaylar başvuruda istenen belgelerle beraber ilan edilen tarih ve yerde seçim aşamalarına alınacaktır.

11. Adaylara seçim aşamalarının yapılacağı yer ve tarih hakkında internet üzerinden duyuru yapılacaktır. Ayrıca adayların cep telefonlarına bilgilendirme amaçlı kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini doğru girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2016 Yılı 4.Dönem Sözleşmeli Er Alımı Kılavuzu İçin Buraya Tıklayınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alımı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 İtfaiye Eri Alımı