Çalışma Bakanı'ndan Bomba Gibi Gelen KPSS Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan KPSS sisteminin büyük oranda değişeceği ile ilgili olarak oldukça önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2016-11-03 23:41:15 'te eklenmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu Milliyet gazetesi ziyareti sırasında KPSS sistemi hakkında birçok yeni gelişmeden halkı haberdar etti. KPSS sınavı için halkın güveninin azaldığını belirten Bakan, güvenlik sistemlerinin geliştirilmesi ve sınavlar sırasında yaşanan güvenlik açıklarını minimum seviyeye indirmek için çeşitli çalışmaların yapılacağını belirtti. Güvenlik sorunları ile ilgili olarak devam eden bu çözüm sürecinde ise bilgilerin sızdırılmaması için genel olarak bilgi verilmeyeceği de söylendi.

Güvenlik Sistemini Geliştirme Projesi İçinde Kimler Yer Alıyor?

Güvenlik açıklarının kapılması ile ilgili olarak çeşitli üniversitelerden özenle seçilmiş olan akademisyenler, belediyeler, sendikalar ve bunlarla beraber özel sektör temsilcileri yer alıyor. Açık uçlu soru sisteminin KPSS sınavı için uygulanması da görüşülen konular arasında yer alıyor. Fakat yine de bu konu ile ilgili olarak kesin bir sonuç açıklanmış değil. Çocukların geleceğini belirleyecek olan bu sınavın olabildiğince yüksek güvenlik önlemleri ile yapılması gerektiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu güvenlik sistemleri ile ilgili olan çalışmalar tamamlandıktan sonra gerekli olan açıklamaların yapılacağını belirtiyor. Yapılacak olan çalışmaların ise tahmini olarak 4 – 5 boyunca devam edeceği de düşünceler arasında yer alıyor. 

ETİKETLER : Çalışma Bakanı'ndan KPSS Açıklaması KPSS Açıklaması Flaş KPSS Açıklaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kamu haberleri
Arşiv Arama
- -
Evdema Nakliyat sizlere istanbul anadolu bölgesinde güvenli nakliyat hizmeti sunmktadır.Evden Eve NakliyatNur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Nakliyat
İş Sahibi Ol - Güncel İş Haberleri ve İlanlar
© Copyright 2017 İş Sahibi Ol. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.