Maliye Bakanı Ağbal'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması

Maliye Bakanı olarak görev yapmakta olan Naci Ağbal memur alımlarının nasıl yapılacağı hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Ağbal'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması

Memur alımları ve bununla beraber taşeron işçilerin çalışma kadrosu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Bakanın yapmış olduğu açıklamalar, taşeron işçi kadroları konusunda devletin sürdürmekte olduğu işlemler hala devam ediyor. Çalışmaların sonuç vermesi halinde ise ortaya çıkan sonuçların halkla da paylaşılacağının sinyalleri verildi. Bakanın yapmış olduğu bu açıklamalar ise işe girmek için bekleyen 700.000 kadar taşeron işçi için hayal kırıklığı yarattı. İlk olarak 22 Mart 2016 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından yapılmış olan açıklamaların üzerinden oldukça uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen ne yazık ki iş verme konusunda bir gelişme yok.

Alınan Kararlar Ne Yönde?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılmış olan açıklamalarda %99 oranında taşeron işçi konusunda yapılan hazırlıkların tamamlandığı belirtiliyordu. Özellikle 657 değişikliği sayesinde işçi alımlarının hız kazanacağı beklenirken içinde bulunduğumuz günlerde gelen açıklamalar, taşeron işçi ile ilgili yapılan çalışmaların hala devam etmekte olduğu gösteriyor. Taşeron işçiler ise ailesine bakabilmek için en kısa süre içinde bu sorunların ortadan kalmasını ve artık iş sahibi olmak istediğini belirtiyor. Önümüzdeki günlerde ise yetkililer arasında yapılacak olan konuşmalar üzerine taşeron işçi konusunda yeni gelişmelerin ortaya çıkması bekleniyor.
Ağbal'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması Kadro Açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı