Maliye Bakanı Ağbal'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması

Maliye Bakanı olarak görev yapmakta olan Naci Ağbal memur alımlarının nasıl yapılacağı hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2016-11-04 11:56:09 'te eklenmiştir.

Memur alımları ve bununla beraber taşeron işçilerin çalışma kadrosu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Bakanın yapmış olduğu açıklamalar, taşeron işçi kadroları konusunda devletin sürdürmekte olduğu işlemler hala devam ediyor. Çalışmaların sonuç vermesi halinde ise ortaya çıkan sonuçların halkla da paylaşılacağının sinyalleri verildi. Bakanın yapmış olduğu bu açıklamalar ise işe girmek için bekleyen 700.000 kadar taşeron işçi için hayal kırıklığı yarattı. İlk olarak 22 Mart 2016 tarihinde Ahmet Davutoğlu tarafından yapılmış olan açıklamaların üzerinden oldukça uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen ne yazık ki iş verme konusunda bir gelişme yok.

Alınan Kararlar Ne Yönde?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılmış olan açıklamalarda %99 oranında taşeron işçi konusunda yapılan hazırlıkların tamamlandığı belirtiliyordu. Özellikle 657 değişikliği sayesinde işçi alımlarının hız kazanacağı beklenirken içinde bulunduğumuz günlerde gelen açıklamalar, taşeron işçi ile ilgili yapılan çalışmaların hala devam etmekte olduğu gösteriyor. Taşeron işçiler ise ailesine bakabilmek için en kısa süre içinde bu sorunların ortadan kalmasını ve artık iş sahibi olmak istediğini belirtiyor. Önümüzdeki günlerde ise yetkililer arasında yapılacak olan konuşmalar üzerine taşeron işçi konusunda yeni gelişmelerin ortaya çıkması bekleniyor.

ETİKETLER : Ağbal'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması Kadro Açıklaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Kamu haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Evdema Nakliyat sizlere istanbul anadolu bölgesinde güvenli nakliyat hizmeti sunmktadır.Evden Eve NakliyatNur Nakliyat sektörün öncü firmalarından olan ve her geçen gün büyüyen referans lisesi ile kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.Nakliyat
İş Sahibi Ol - Güncel İş Haberleri ve İlanlar
© Copyright 2017 İş Sahibi Ol. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.