Kamuya 60.000 Yeni Memur Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalar kamu için 60.000 personel alımı yapılacağını gösteriyor.

Kamuya 60.000 Yeni Memur Alımı Yapılacak

FETÖ terör örgütünün yapmış olduğu darbe girişimi sonrasında KHK önderliğinde çıkan açıklamalar her gün yenilenmeye devam ediyor. Memurluktan atılan kişilerin yerine yeni personel alımlarının ne zaman yapılacağın ve hangi kriterlerin göz önünde bulundurulacağı merak edilen konular arasında yer alıyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalara göre ise ihraç edilen personellerin yerini doldurması amacı ile 60.000 kişilik kadro yenilenmesi oldukça kısa bir süre içinde başlayacak. Yapılan açıklamalardan sonra ise 60.000 kişinin hangi alanlar da işe alınacağı da netleşmeye başladı.

Hangi Alanlar İçin Personel Alımı Yapılacak?

Alınacak olan personellerin oldukça büyük bir kısmının Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışılacağı da öngörüler arasında yer alıyor. FETÖ yanlısı olan memurların görevden alınma süreci hala devam ettiği için yeni personel alımlarına henüz başlanmadı. Fakat mümkün olan en kısa süre içinde personel kadrosunu yenilemek amacı ile iş başvuruları açılacaktır. 2017 yılında başlaması planlanan personel alımları ile ilgili detaylı bilgi almak için düzenli olarak başvuruların açılıp açılmadığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Personel alımı yapılırken ise bazı meslek grupları için fiziksel yeterlilik sınavlarının olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Fiziksel olarak yeterli olan kişilerin ayrımının yapılacağı bu sınavın tarihi ise henüz belli değil.
60 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak Yeni Memur Alımı Yapılacak Memur Alımı Yapılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı