Özel Sektöre İstihdam Edilmek Üzere 50 Bin İşçi Aranıyor!

Türkiye’de çeşitli meslek gruplarında ciddi personel eksiklikleri bulunuyor. Özellikle giyim sektöründe personel açıkları oldukça fazla.

Özel Sektöre İstihdam Edilmek Üzere 50 Bin İşçi Aranıyor!

İşçi bulma konusunda zorlanılan meslek gruplarından bir tanesi de iç giyim olarak karşımıza çıkıyor. Bahsetmiş olduğumuz sektör içinde çalışmakta olan kişiler genellikle işi oldukça erken süre içinde bıraktığı için uzun zamandan beri giyim sektörüne işçi bulma konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Yapılan son açıklamalara göre ise giyim sektöründe çalışacak 50.000 kişilik yeni bir kadrolaşmaya gidiliyor. Yapılacak olan 50.000 kişilik iş alımından sonra ise giyim sektöründe yaşanan işçi sıkıntısının büyük oranda çözülmesi bekleniyor. Alımlar yapıldıktan sonra ise giyim sektörü için uzun süre boyunca işçi alımı yapılmayacak.

Yeni Personel Alımları Yapılmayacak

Giyim sektörü ile alakalı olan işçi alımları tamamlandıktan sonra uzun bir süre boyunca yeni işçi alımı yapılmayacak bu yüzden de siz de iş sahibi olmak istiyorsanız başvuru tarihi sona ermeden önce gerekli olan evraklar ile işlemlerinizi tamamlamaya özen gösteriniz. Personel alımları tamamlandıktan sonra yaklaşık olarak 5 ile 10 sene arasında bir daha işçiye ihtiyaç duyulmayacağı düşünülüyor. Bu yüzden de 2017 yılının başlarında yapılacak olan başvuru sürecini kaçırmayın. Giyim sektöründe çalışmak için gerekli olan eğitim düzeyi yapılan açıklamalar arasında yer almıyor. Bu yüzden de hangi eğitim düzeyine sahip olursanız olun yine de başvuru yapabilir ve bu alanda çalışmaya başlayabilirsiniz.

İstihdam Edilmek Üzere 50 Bin İşçi Aranıyor 50 Bin İşçi Aranıyor Özel Sektöre 50 Bin İşçi Aranıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı