TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alımı

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alımı Gerçekleştirecek. TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere personel alımı gerçekleştirecek.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan duyuruda TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere personel alımı gerçekleştirecek. Sizde TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi bünyesine personel olarak dahil olmak isterseniz alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşin Tanımı ve Özellikleri

Bilimsel gözlem projeleri ile ilgili gökbilimsel gözlemlerin yürütülmesinde teleskoplarda görev almak, teleskopların işletilmesi ile ilgili olarak karşılaşılan problemlerin çözümünde yerleşke içerisinde görevli bulunan teknik personel ile işbirliği ve uyum içerisinde çalışmak, gözlem gecesi sonrasında teleskoplar ile ilgili gözlem sonu raporlarını düzenlemek ve gerekli kontrolleri yapmak üzere TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Bakırlıtepe Yerleşkesinde vardiyalı sistemde görev yapacak personel istihdam edilecektir.

İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 1

Personelin Görev Yapacağı Şehir: Antalya

Adaylarda Aranacak Özel Koşullar

1- Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Astronomi ve Uzay Bilimleri, Fizik, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümlerinden birini bitirmiş olmak,

2- Fizik bölümünden mezun olanlar için; Genel Astronomi, Astrofizik ve/veya Küresel Astronomi derslerini almış olmak,

3- Adayların aşağıda belirtilen konularda bilgi birikimine ve yetkinliğe sahip olması tercih sebebidir,

Linux işletim sistemi kullanım ve programlama tecrübesine sahip olmak (Perl, phyton, ve linux betik (bash) programlama),

Astronomik veri işlemede kullanılan IDL, sextractor, astronomy.net gibi programlama dilleri veya yazılım araçları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,

Robotik teleskopla gözlem yapabilecek programlama bilgi ve tecrübesine sahip olmak,

Gözlem sonrasında elde edilecek bilimsel verilerin arşivlenmesi ve analizi konusunda deneyimli olmak,

2500m rakımlı Bakırlıtepe Yerleşkesinde görev yapmasına engel olabilecek hastalığı yada bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

Microsoft Office Uygulamalarına hakim olmak ve raporlama yapabilmek,

Sorumluluk bilinci yüksek, iş takibi konusunda düzenli, dikkatli ve sonuç odaklı olmak,

Ekip çalışmasına yatkın olmak.

BAŞVURU SURECİ

a) Başvuru için adaylardan istenen belgeler şunlardır; İstenilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi ve Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı)

Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

Diploma veya Çıkış Belgesi fotokopisi (lisans ve varsa üstü) (Eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi)

Lisans Transkript belgesi (ve varsa üstü),

Yabancı dil sınav sonuç belgesi (veya eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge),

Deneyimi olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü,

Özgeçmiş,

İş Başvuru Formu http://tug.tubitak.gov.tr/tr/olanaklari adresinden sağlanabilir.

b) Başvurular için istenen belgelerin en geç 23/12/2016 Cuma günü saat 17:00' ye kadar TUG Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine elden veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

c) Eksik belge ve bilgi bulunan başvurular ile koşulları uymadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler mülakata çağrılmayacaktır.

d) Başvuruların incelenmesi sonucunda, istenen belgeleri eksiksiz ve uygun olan adaylardan her bir referans kodu için "Adaylarda Aranacak Genel Koşullar" bölümünün (f) maddesine göre oluşturulacak sıralamada işe alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.

e) Lisans eğitimini yurt dışında tamamlayan adaylar için "Adaylarda Aranacak Genel Koşullar" bölümünün (f) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adaylar ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır.

f) Mülakata çağrılacak adaylara, istenilirse birim yetkililerince mülakat öncesi uygulama (Alan Bilgisi Sınavı) yaptırılabilecektir.

Not: ''Süreçle ilgili tüm gelişme ve duyurular TÜBİTAK Başkanlığı'nın (www.tubitak.gov.tr) ve TUG'un (tug.tubitak.gov.tr) web sayfalarında ilan edilecek olup, mülakata girmeye hak kazanan adayların Başvuru Formunda bildirdiği elektronik posta adresine gönderilecektir''

İlanın Metni İçin Buraya Tıklayınız.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Personel Alımı 2016 Personel Alımı 2016 Personel Alımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı