Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek. T.C. Maliye Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları sona eriyor.

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan duyuruda T.C. Maliye Bakanlığı sözleşmeli Çözümleyici ve Sistem Programcısı alımı gerçekleştirecek. T.C. Maliye Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları 07 Aralık 2016 tarihi sona eriyor. Daha detaylı bilgi için alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyebilirsiniz.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI 

SÖZLEŞMELİ ÇÖZÜMLEYİCİ-SİSTEM PROGRAMCISI SINAVINA BAŞVURACAKLAR İÇİN DUYURU 

SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER 

Sınavı Açan Birim: Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü

Görev Yeri : Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü (4)

Personel Genel Müdürlüğü (1)

Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü (1) 

Çalıştırılacak Pozisyonun Unvanı ve Sayısı 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam (6) personel alınacaktır. 

BAŞVURU ŞARTLARI 

GENEL ŞARTLAR 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşıması,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği, fizik mühendisliği, matematik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar sistemleri öğretmenliği, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilgisayar ve kontrol öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, bilişim sistemleri ve teknolojileri, yönetim bilişim sistemleri, elektronik öğretmenliği, elektronik ve bilgisayar öğretmenliği, elektronik ve haberleşme öğretmenliği, enformasyon teknolojileri, fizik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri, matematik, matematik-bilgisayar, uçak elektrik-elektronik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması,

c) Kamu ya da özel sektör bilgi işlem merkezlerinde en az 1 yıl Programcı olarak çalışmış olması,

d) Sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması,

e) Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya en az 1 yıl tecilli olması,

f) Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmaması,

g) Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda Çözümleyici-Sistem Programcısı olmalarına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

KPSS PUANININ TÜRÜ VE GEÇERLİLİK YILI: 

ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 (B) puan türünden 60 (altmış) ve üzerinde puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlamak üzere Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı pozisyonunun 10 (on) katı aday giriş sınavına alınacaktır. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.) 

SINAVA BAŞVURU ŞEKLİ 

Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı Sınav Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak başvurular, en geç 07 Aralık 2016 tarihi mesai bitimine kadar, “Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Mali Hizmetler Dairesi, İlkadım Caddesi, Dikmen Yolu G-H Blok Kat:1 06100 Dikmen/ANKARA” adresine şahsen veya bu adrese son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta ile yapılabilir.

Bu tarihten sonraki müracaatlar ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sözleşmeli Çözümleyici-Sistem Programcısı Sınav Başvuru Formu yukarıda belirtilen adresten veya internet aracılığı ile Kurumumuz (Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü ve Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü) internet sitelerinden temin edilebilir.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sözleşmeli Personel Alımı Sözleşmeli Personel Alımı 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhuriyet Üniversitesi 103 Sözleşmeli Personel Alımı
Cumhuriyet Üniversitesi 103 Sözleşmeli Personel Alımı
Mersin Üniversitesi 195 Sözleşmeli Personel Alımı
Mersin Üniversitesi 195 Sözleşmeli Personel Alımı