Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere toplam 50 adet memur alımı gerçekleştirecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yapılan duyuruda Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere toplam 50 adet memur alımı gerçekleştirecek. Sizde Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine memur olarak dahil olmak isterseniz alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 

DEVLET MEMURU ALINACAKTIR. 

- Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak aşağıda durumları açıklanan unvanlardan açıktan atama yoluyla devlet memuru alımı yapılacaktır. 

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR VE NİTELİKLER: 

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. 

b. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak (Ör.: Lisans mezunları önlisans ve lise mezunu kadrosuna, önlisans mezunları lise mezunu kadrosuna başvuruda bulunamazlar.) ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak. 

c. Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak. 

ç. Yapılacak başvurularda; 

(1) Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03, 

(2) Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93, 

(3) Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94, 

puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır). 

d. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (29 Aralık 1998 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.). 

e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak. 

f. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 

g. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak. 

NOT: Başvuruda doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları (ataması yapılmış olsa dâhi) hangi aşamada olursa olsun geçersiz sayılmaktadır. 

BAŞVURU ESASLARI: 

a. Adaylar başvurularını internet üzerinden 19-29 Aralık 2016 tarihleri arasında www.sgk.tsk.tr adresinden yapabileceklerdir. 

b. Başvurular; 19 Aralık 2016 Pazartesi günü saat 15:00’da başlayıp, 29 Aralık 2016 Perşembe günü saat 14:00’da sona erecektir. 

c. Adaylar internet üzerinden başvurularını yaparken; 

(1) Diploma veya mezuniyet belgelerinin ön yüzünü (arka yüzünü yüklemeyiniz), 

(2) İlave olarak adaylardan istenen belge/sertifika/ruhsat vb. dokümanların ön yüzünü (arka yüzünü yüklemeyiniz), 

(3) Diplomalarında başvuru yapacakları unvana yönelik olarak istenen kaynak bölümlerin tam isimleri yazmayan, ancak istenen bölümle mezun olduğu bölümün denk olduğunu değerlendiren adaylar ile yurt dışında öğrenim görmüş adaylar; 

(a) Ortaöğretim mezunları için Milli Eğitim Bakanlığından, 

(b) Lisans ve Önlisans mezunları için Yüksek Öğrenim Kurumundan alacakları denklik belgesini, okunaklı bir şekilde taratarak/fotoğrafını çekerek sisteme yükleyeceklerdir. Okunaksız olarak (bulanık/uzak/kırışık/eksik görünen vb.) sisteme yüklenen belge değerlendirmeye alınamayacak ve bu hususta sorumluluk adayın kendisinde olacaktır. 

ç. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

d. Daha önce Sahil Güvenlik Komutanlığına başvuran ancak çeşitli nedenlerle başvurusu kabul edilemeyen ya da ataması yapılamayan adayların, önceki başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durumda olan adayların bu kılavuz esaslarına göre yeniden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Memur Alımı 50 Memur Alımı Memur Alımı 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Adnan Menderes Üniversitesi 115 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı
Mustafa Kemal Üniversitesi 61 Sözleşmeli Personel Alımı