Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek. T.C. Merkez Bankası sözleşmeli personel alımı başvuruları sona eriyor.

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor

T.C. Merkez Bankası bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli Ekonomist alımı başvuruları sona eriyor. Sizde T.C. Merkez Bankası bünyesine sözleşmeli Ekonomist olarak dahil olmak isterseniz alt kısımda verilmiş olan ilanı inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA

SÖZLEŞMELİ EKONOMİST ALINACAKTIR

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında 'Ekonomist' olarak çalıştırmak üzere adaylar aranmaktadır. Başarılı adayların; merkez bankası politikalarıyla ilgili bağımsız ve doğrudan araştırma yapmaları ve resmi politika oluşturma sürecine katkıda bulunmaları beklenmektedir. Adaylarda, analitik, sayısal ve yazılı ifade becerilerinin yanı sıra güçlü sunum becerisi aranmaktadır.

  • Bankamızda çalışan Ekonomistler, çalışmalarını yerel ve uluslararası konferanslarda sunmaya ve akademik dergilerde yayın yapmaya teşvik edilmektedir. Ekonomistlere araştırma ve seyahat desteğinin yanında kapsamlı ekonomik ve finansal verilere erişim imkanı da sağlanmaktadır.

  • Adayların, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Atama İlkelerinde belirtilen koşulları taşımaları gerekmektedir. Bankamızda "Ekonomist" unvanıyla çalışacaklara rekabetçi bir ücret ve sosyal olanaklar sunulmaktadır.

ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  • Yurt içinde veya yurt dışında Bankanın ana faaliyet alanına giren, ekonometrik modelleme, makroiktisat ve parasal iktisat, uluslararası iktisat, finansal iktisat, endüstri iktisadı, işgücü ve demografi iktisadı; ekonomik kalkınma, teknolojik değişim ve büyüme; tarım iktisadı, kentsel iktisat ve gayrimenkul iktisadı konuları ile ilgili bir dalda doktora derecesine sahip olmak ya da doktora derecesini 2017 yılı sonu itibarıyla alacak olmak,

  • İyi sunum yapabilmek, çok iyi derecede analitik, sayısal ve yazım tekniklerine sahip olmak,

  • İleri düzeyde İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) en az 90 veya Test of English as a Foreign Language Internet-based Test (IBT)'den en az 108 puan almış olmak veya son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yurt dışında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde öğrenim görmek veya bu üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmış olmak],

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

BAŞVURU

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

- Özgeçmiş

- Adaya ait doktora tezi ve/veya akademik çalışmalar

- 3 adet akademik referans mektubu

- Diploma (Doktora derecesi alınmış ise)

- Yabancı Dil Belgesi

Merkez Bankası Sözleşmeli Personel Alımı Sözleşmeli Personel Alımı Sözleşmeli Personel Alımı 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Kırıkkale Üniversitesi 63 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı
Ankara Üniversitesi 204 Sözleşmeli Personel Alımı